MOMIROVIĆEVA i MILIVOJA ĐORĐEVIĆA KUĆA
U Kosmajskoj ulici broj 9. pored današnjeg kafića Popins nalazi se kuća Milana Momirovića koji je pre Drugog svetskog rata radio u banci Antonija Lazića. Njegova žena Bobinka nije imala dece, kuću je prepisala ženi koja ju je pomagala pod starost, a sada tu ima više vlasnika. Iznad te kuće sve do gornje ulice Kralja Aleksandra bio je nekada vinograd i pčelinjak.
Poniže Momirovićeve kuće je Popins, a iznad na broju 7. je danas je izgrađena nova zgrada (na slici neomalterisana) koja je izgrađena na placu terzije Milivoja Đorđevića iz Velike Ivanče koji je tu između dva svetska rata imao kuću i radnju i pravio žensku narodnu nošnju, jeleke i grudnjake ukrašene srmom i ženske bundice koje su tada bile u modi. Milivoje je svoju robu vozio i po sajmovima širom Šumadije. Majstori terzijskog zanata su šili različite delove odeće od materijala kao što su čoja, somot, atlas a ukrašavali su odeću svilenim gajtanima, kićankama, šljokicama, srmom. Delovi odeće koje su šile terzije se zovu: anterija, dolama, muški gunjići, ječerma, džamadan, mintan, misaraba, tozluk, jelek, džube, libade, fistan, kumoš, ćurak, šalvare, i škuteljka.
U Milivojevoj radnji je radila njegova supruga Milica (Keka), a pomagao je Milivojev sestrić Milan Živojinović Gembeš (koju ovu priču priča), koji je kasnije postao borac Kosmajskog odreda, a posle rata kao mornarički kapetan je obišao mnoga svetska mora i reke (preminuo je kao potpukovnik u penziji u Mladenovcu).
Milivoje je držao trgovinu i u glavnoj ulici pored pašenoga Jovana Živojinovića, koji je bio suvlasnik ovog placa u Kosmajskoj ulici. Jovana je nasledila njegova ćerka Jela Calić. Plac do gornje ulice i kuću nasledio je kasnije Jovanov unuk Mika Calić koji je 2001. ovde imao pečenjaru u Kosmajskoj ulici. I Mika je preminuo, a ovaj plac je prodat novim vlasnicima koji su tu sagradili nove zgrade i lokale